Valimisliidu Ühine Põltsamaa vallavanema kandidaat on Karro Külanurm

Valimisliit Ühine Põltsamaa kinnitas vallavanema kandidaadiks praeguse Põltsamaa valla abivallavanema Karro Külanurme.

36-aastane Külanurm on sündinud ja kasvanud Väike-Kamaris. Ta lõpetas 2004. aastal Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja sai 2008. aastal bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis riigiteaduste erialal. Möödunud kevadel kaitses Karro Tartu Ülikoolis magistrikraadi ühiskonnamuutuste juhtimises.

Külanurm on töötanud viis aastat erinevates ametites Tartu Ülikooli juures. Enne abivallavanemaks saamist töötas ta kuus aastat maakondlike arenduskeskuste koordinaatorina Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses. Lisaks on ta olnud sihtasutuse Kodanikuühiskonna Sihtkapital hindamisekspert ja on Jõgevamaa Koostöökoja hindamiskomisjoni liige.

Karro Külanurm on kuulunud ühinemiseelsesse Põltsamaa Vallavolikokku ja valiti ka praeguse vallavolikogu koosseisu. Ta loobus kohast volikogus 2018. aasta lõpus, kui temast sai avaliku konkursi tulemusena Põltsamaa abivallavanem.

Karro ülesandeks on olnud Põltsamaa allasutuste koostöö korraldamine, valda puudutavate regionaalsete ja üleriiklike projektide koordineerimine, välissuhtluse korraldamine ja valla IT-strateegia arendamine. Abivallavanemana vedas ta valla haridusreformi, mille tulemusena alustas Põltsamaa vald tänavust kooliaastat uue koolivõrguga.

„Kooli- ja lasteaiavõrgu reformine oli üks olulisemaid ümberkorraldusi Põltsamaa valla lähiajaloos,“ ütles Külanurm. „Mul on kahju, et nii mõnigi sai reformi käigus haiget. Aga me pidime selle ära tegema, et luua tulevikus meie lastele paremad võimalused hea hariduse saamiseks ja õpetajate palkade tõstmiseks.“

Karro Külanurme kandidatuuri toetanud valimisliidu Ühine Põltsamaa ühe eestvedaja Reet Alevi sõnul kehastub Karros see hea energia, mis iseloomustab kogu Põltsamaa valla viimaste aastate arengut. „Põltsamaa vallale tuleb kindlasti kasuks see, kui vahelduseks juhib seda mõni ärksa meele ja särava silmaga noorem inimene,“ ütles Alev. „Karro kasuks räägib hea haridus ja oskus näha omavalitsuse arengut suuremas pildis.“

Ka seekordsetest kohalikest valimistest loobunud endine Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson leiab, et Põltsamaa valla juhtimises on aeg põlvkonnavahetuseks. „Karro on oma eelneva tööga vallavolikogus ja praegu abivallavanemana tõestanud, et ta võiks olla Põltsamaale väga hea vallavanem,“ ütles Tõnson.

Valimisliit Ühine Põltsamaa osaleb 17. oktoobril toimuvatel kohalikel valimistel. Liidu nimekirja koosseisus kandideerib Põltsamaa Vallavolikokku 42 inimest.


Vaata Karro lisainfot siit!

Tutvu kõigi valimisliidu kandidaatidega siin!